Τον πρόδωσαν οι απουσίες της άμυνας, Διαγόρας - Δόξα Δράμας 1-3

Δεν κατάφερε να επανέλθει στα θετικά αποτελέσματα αν και το πάλεψε με νύχια και με δόντια ο Διαγόρας Ρόδου που έπαιξε με άμυνα ειδικών συνθηκών. Βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-2 στο ημίχρονο, παρουσίασε ένα αλλαγμένο πρόσωπο κατά πολύ, όμως... δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο, γνωρίζοντας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική την ήττα με 1-3.

Πολύ κακός ο Διαγόρας Ρόδου στο πρώτο 45λεπτο, με τον ίδιο να μην μπορεί να ανταπεξέλθει καθόλου αμυντικά ελέω των απουσιών του στο κέντρο της άμυνας. Με Μασούρα και Αθανασίου σ' ένα κεντρικό δίδυμο ειδικών συνθηκών η Δόξα Δράμας φάνταζε ομάδα που προκαλούσε φόβο και τρόμο. Η Δόξα κατάφερε να κερδίσει πέναλτι στο 9' σε χέρι του Κοντοχρήστου μέσα στην περιοχή, το οποίο ευστόχησε ο Μαυριάς για το 0-1. Ο «Γηραιός» έδειξε καλή αντίδραση παρά το γκολ που δέχθηκε και πάτησε πολλές φορές περιοχή κάνοντας καλές τελικές προσπάθειες, 7 συγκεκριμένα στον αριθμό αλλά χωρίς καμία από αυτές να είναι στην εστία αλλά λίγο δίπλα. Τελικώς, το 0-2 έρχεται στο 36' πάλι από τον Μαυριά όπου εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία της άμυνας και με σουτ από το σημείο του πέναλτι υποδεχόμενος σέντρα από τα αριστερά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Από το πρώτο ημίχρονο κρατάμε και τις δύο πολύ καλές φάσεις του Πινδώνη, όπου τα δύο μακρινά του σουτ βρήκαν στο οριζόντιο δοκάρι κρατώντας τον δείκτη του σκορ χαμηλά, στο 0-2.

Τελείως διαφορετικός ο Διαγόρας στο δεύτερο μέρος, πολύ μεγάλη θέληση για να σώσει το ματς, με την Δόξα Δράμας να κάθεται πίσω και να μην πιέζει αλλά αντιθέτως, να πιέζεται ! Οι Ροδίτες είχαν αρκετές φάσεις με πιο κινητικούς τους Σμυρλή και Κονέ. Ο Ιβοριανός μάλιστα σκόραρε κιόλας στο 65' όταν έγινε αποδέκτης της μπάλας από δεξιά με συρτή πάσα του Σμυρλή και τον πρώτο να γυρνάει με πλάτη στο τέρμα και να κάνει το 1-2. Η "ταφόπλακα" ήρθε στο 82' με τον Αθανασίου να κάνει μια προβολή σε σουτ παίκτη της Δόξας και να αλλάζει την πορεία της μπάλας και να σκοράρει για το 1-3 εις βάρος της ομάδας του.