Δεν είχε πει την τελευταία του λέξη ο Χατζησάββας

Άκρως μοιρασμένο παιχνίδι ανάμεσα σε Ιάλυσο και Καλλιθέα για την πρεμιέρα της Football League, με τους Ροδίτες να έχουν την κατοχή και την πίεση στο πρώτο 45λεπτο και τους Αθηναίους στο δεύτερο.

Η ομάδα του Χαντέ είχε καλή κυκλοφορία και φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς να συμβεί όμως μία τρανταχτή φάση. Κρατάμε αυτήν στο 21ο λεπτό, όπου ο Ρούσσος σύγκλινε από τα δεξιά έκανε σουτ όμως ο Χατζησάββας που προσπάθησε να μπει μέσα στην φάση με προβολή δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε ξεκάθαρα στους φιλοξενούμενους που ανέβασαν αρκετά τις γραμμές τους και παρουσίασαν καλύτερο πρόσωπο, δημιουργώντας αρκετά ρήγματα στην άμυνα των Τριαντενών. Τελικώς, το γκολ ήρθε στο 63', μετά από εκτέλεση κόρνερ και μεγάλης διάρκειας «αναμπουμπούλας» στην περιοχή των Ροδιτών η μπάλα στρώθηκε στον Σταύρου που έστειλε την μπάλα με κοντινό πλασέ στην εστία για το 0-1. Ο Ιάλυσος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και έτσι στο 97' ο Χατζησάββας με κεφαλιά καρφωτή μετά από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-1 παίρνοντας έτσι έναν πολύ σημαντικό βαθμό στην εκπνοή του ματς.

Ιάλυσος: Ανδρούτσος, Γκέζος, Μπουσάι (72′ Γιώργου), Καρπαθάκης, Καντούτσης (56′ Τερζίου), Σκεντεράι, Παπουτσογιαννόπουλος, Ρούσσος (72′ Σταθόπουλος), Χατζησάββας, Παπαδόπουλος, Μαστραντωνάκης (90′ Χριστόπουλος)

Καλλιθέα: Κουρεπίνης, Μουσταφίδης, Κρητικός, Καλύβας, Χοτζάλι, Παπαγγέλης, Σταύρου (84′ Παντελίδης), Χαντέ (72′ Ενβέμ), Στούπης, Μαρουκάκης (82′ Στεβάνοβιτς), Καββαδίας