Δεν πτοείται με τίποτα, Ιάλυσος - Επισκοπή 1-0 !

Επιστροφή στις νίκες για τον Ιάλυσο που κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 επί της σκληροτράχηλης Επισκοπής.

Ο Ιάλυσος μπήκε εξ' αρχής πολύ δυναμικά στο ματς και είχε τις ευκαιρίες του, μέχρι και που...σκόραρε!

Συγκεκριμένα, στο 26' ο Σκεντεράι πέρασε όποιον βρήκε από αριστερά και έδωσε στον Ρούσσο που με προβολή έκανε το 1-0. Οι «τοξοβόλοι» συνέχισαν να πιέζουν μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου, με την Επισκοπή να δυσκολεύεται ιδιαίτερα να ανταπεξέλθει τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι Τριαντενοί έκατσαν πιο πίσω τόσο για την διασφάλιση του σκορ όσο και για την πολύ καλή Επισκοπή που πάταγε καλύτερα και δεν είχε καμία σχέση με το πρώτο μέρος, όμως δυσκολευόταν ιδιαίτερα να δημιουργήσει τελική προσπάθεια.