Αποχαιρέτησε με ήττα ο Διαγόρας στα Χανιά

Ήττα στο φινάλε για τον Διαγόρα Ρόδου με 2-0 από τα Χανιά στην Κρήτη, κλείνοντας έτσι την σεζόν, χωρίς νίκη στα Play Off και τον ίδιο να καταλήγει στην 6η θέση του τελικού βαθμολογικού πίνακα.

Μοιρασμένο και ελαφρώς πιο θετικό το πρώτο ημίχρονο για τον Διαγόρα στο ματς, με τα Χανιά να φθάνουν όμως στο γκολ, με τον Σουντουρά να πιάνει ένα σουτ από τα αριστερά μέσα στην μεγάλη περιοχή και την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να αλλάζει την πορεία της, για να γίνει το 1-0 στο 18'. Από πλευράς Γηραιού, ξεχώρισε ο Σμυρλής που είδε πολλές φάσεις για γκολ, με μία εξ αυτών να βρίσκει και στο οριζόντιο δοκάρι στο 42' με ωραίο τεχνικό πλασέ.

Καλύτερα ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο ο ΑΟ Χανίων, φθάνοντας μάλιστα και στο τέρμα ευκολα. Ο Μπραμπίγια μπήκε στην περιοχή και έφθασε στο σημείο του πέναλτι όπου με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 στο 63'. Από εκεί και πέρα και οι δύο ομάδες έριξαν ρυθμό και προσπάθησαν να δοκιμάσουν νέα συστήματα και παίκτες. Στα θετικά ότι έπαιξε για 3' ο Αυγενικού, όπου επέστρεψε δριμύτερος από τον σοβαρό τραυματισμό που είχε αποκομίσει στο γόνατο.