Ρόδος: Το ξανάκανε... ανατροπή και έφυγε για «τελικό» με Καλαμάτα

Νίκη ανατροπής και πάλι για την Ρόδο που βγάζει «τσαγανό» και δεν δείχνει διατεθειμένη να χάνει παιχνίδια. Κέρδισε και τον Αστέρα Βλαχιώτη με 2-1 παρ' ότι βρισκόταν πίσω στο σκορ στο 3ο λεπτό.
Επόμενη αγωνιστική αυτή στην Καλαμάτα που είναι πρώτη με +2 αλλά και ματς περισσότερο.
Φοβερό ξεκίνημα στην αναμέτρηση με δύο γκολ γρήγορα - γρήγορα. Το πρώτο τέρμα μπήκε στο 3' με τον Παλιάτσο να πιάνει ένα δυνατό σουτ από μακριά και να κερδίζει τον Πίτκα για το 0-1. Δύο λεπτά αργότερα, στο 5' η Ρόδος έφθασε στην άμεση ισοφάριση, με τον Αρναρέλλη να χάνει τετ-α-τετ, όμως στην επαναφορά ο Τσίπρας να του στρώνεται η μπάλα και να πλασάρει εύκολα σε κενή εστία για το 1-1. Από  εκεί και πέρα ο ρυθμός έπεσε, με τα «ελάφια» να κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα, χωρίς να φθάσουν σε ένα επιπλέον τέρμα πριν την λήξη του πρώτου 45λεπτου.

Το δεύτερο μέρος άνηκε στους Ροδίτες, οι οποίοι πίεσαν και γρήγορα πέτυχαν την ολική ανατροπή, με το 2-1 να έρχεται στο 64' μετά από σουτ του Μπαξεβάνου έξω από την περιοχή να μην αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Παϊτέρη.