Έ-Χ-ασε βαθμούς σε ματς - ροντέο ο Ιάλυσος

Σ' ένα από τα πιο δύσκολα ματς της σεζόν, ο Ιάλυσος κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας αν και προηγήθηκε, στάθηκε όμως άτυχος προς το τέλος της αναμέτρησης.

Σ' ένα πρώτο μέρος που ο Ιάλυσος έπαιζε εξαιρετικό ποδόσφαιρο αλλά και το Αιγάλεω, οι «Τοξοβόλοι» κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Γκέζου από τον Αναστασίου. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Καρπαθάκης, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 στο 22'. Το ματς από εκεί και έπειτα πήρε άγρια ομορφιά με πολλά μαρκαρίσματα στον χώρο της μεσαίας γραμμής και πολλά κερδισμένα φάουλ γύρω από τις περιοχές εκατέρωθεν.

Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε με το Αιγάλεω να προσπαθεί να κάνει παιχνίδι όμως σε καμία περίπτωση δεν θύμιζε την ομάδα του πρώτου ημιχρόνου στην δημιουργία. Ο Ιάλυσος περίμενε στο δικό του μισό και άρχισε να ανεβαίνει από το 64' και έπειτα με τον ίδιο να χάνει αρκετές φάσεις για γκολ, ακόμη και από θέση τετ-α-τετ. Το Αιγάλεω έφθασε στην ισοφάριση στο 84', μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χαντί, ο Μπουρλάκης έπιασε την κεφαλιά για το 1-1.