«Κόλλησε» στο Χ ο Ιάλυσος...

Στην ισοπαλία έμειναν Σαντορίνη και Ιάλυσος, με το σκορ να «κολλάει» στο 1-1 από το πρώτο 45λεπτο.
Πολύ δυνατό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες στο παιχνίδι με τον Ιάλυσο να χαμογελάει πρώτος αφού έκανε το 0-1 στο 25' με τον Παπουτσογιαννόπουλο εκτέλεσε ένα κόρνερ και τον Χατζησάββα ανενόχλητο στο δεύτερο δοκάρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Γρήγορη η απάντηση από τους γηπεδούχους με τον Γιουκούδη να γίνεται αποδέκτης σέντρας από τα δεξιά και με το κεφάλι να ισοφαρίζει σε 1-1 νικώντας τον Ανδρούτσο. Η Σαντορίνη πίεσε όπως και ο Ιάλυσος για να πάρει προβάδισμα, όμως αυτό δεν επετεύχθη ποτέ.

Το δεύτερο 45λεπτο, δεν θύμιζε σε τίποτα το πρώτο και οι φάσεις ήταν απειροελάχιστες και κάτω του μετρίου, σαν να φοβόταν το θεριό τον Γιάννη και το αντίθετο.