Δεν μπήκε ποτέ στο γήπεδο και ηττήθηκε ο Διαγόρας

Άλλη μία ήττα ήρθε να συμπληρωθεί στις ήδη αρκετές για τον Διαγόρα Ρόδου, που δεν κατάφερε ούτε σήμερα, να σπάσει το ρόδι στα Play - Offs. Ήττα για τον «Γηραιό» με 4-0.

Δεν ξεκίνησε καθόλου καλά το παιχνίδι για τον Διαγόρα Ρόδου, που δεν μπορούσε να κυκλοφορήσει την μπάλα σωστά και να περάσει με ευκολία την μεσαία γραμμή, με αποτέλεσμα να χάνει πολύ εύκολα την μπάλα και αυτή να πηγαίνει στα πόδια ποδοσφαιριστών του Λεβαδειακού. Οι γηπεδούχοι μάλιστα, κατάφεραν να σκοράρουν πολύ νωρίς, συγκεκριμένα στο 7', μετά από σέντρα του Πολέττο, η μπάλα έφθασε μέσα στην περιοχή και τον Μύγα που μοίρασε με την σειρά του στον Μυτίδη, όπου με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0. Κάποια λεπτά αργότερα και στο 31ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα του ο Λεβαδειακός με τον ίδιο παίκτη, αυτή την φορά να κερδίζει τον Μπίντση με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι.

Στο ίδιο έργο θεατές και στο δεύτερο 45λεπτο, με την κακή εμφάνιση του Διαγόρα να συνεχίζεται και τον Λεβαδειακό να εκμεταλλεύεται το οποιοδήποτε λάθος του «Γηραιού». Μάλιστα, στο 61' ο Κωστούλας έκανε χέρι μετά από σέντρα του Κωστή, μέσα στην περιοχή με αποτέλεσμα να δοθεί πέναλτι. Την εκτέλεση του ανέλαβε ο Θεοχάρης, όπου και ευστόχησε για το 3-0. Ο Λεβαδειακός δεν σταμάτησε στιγμή να πιέζει και έτσι στο 88' τετραπλίασε τα τέρματα του, με τον Συμελίδη να πατάει περιοχή και να πλασάρει ολόσωστα, για το 4-0. Ο Διαγόρας κρατάει μία μονάχα καλή στιγμή, με τον Λινάρδο στο 89' σε απευθείας εκτέλεση φάουλ να γλύφει το οριζόντιο δοκάρι του Στογιάνοβιτς.

Λεβαδειακός (Τζιουσέπε Σαννίνο): Στογιάνοβιτς, Καραχάλιος, Λιάγκας, Κονέ,Μεχία, Κωστή, Μύγας, Πολέττο, Μυτίδης, Μαρίνος

Διαγόρας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπίντσης, Κωστούλας, Καρατάσιος, Ρουγκάλας, Μανωλάκης, Μασούρας, Δημήτρουλας, Τσιαντούλας, Νάτσης, Αλάεθ, Κονέ