Ισόπαλοι Διαγόρας και Ρόδος απέναντι σε Λεβαδειακό και Αστέρα Βλαχιώτη

Στον δεύτερο όμιλο, ο Λεβαδειακός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Διαγόρα στη Ρόδο. Το αποτέλεσμα κρίθηκε σε τρία λεπτά. Αρχικά ο Κουϊρουκίδης έδωσε το προβάδισμα στο σκορ στην ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη, με τους Βοιτωούς να ισοφαρίζουν με τον Νίκα στο 50ο λεπτό.

Στα δύο ντέρμπι της Κρήτης, ο Ερογτέλης νίκησε την Επισκοπή με 1-0χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούατενγκ στο 34ο λεπτό, ενώ τα Χανιά έμειναν στο 0-0 με τον Ηρόδοτο. Ισόπαλο χωρίς σκορ (0-0) έληξε το παιχνίδι του Αστέρα Βλαχιώτη με τη Ρόδο.

Μετά από την ολοκλήρωση της δεύτερης αγωνιστικής, η Βέροια είναι πρώτη στον πρώτο όμιλο έχοντας τέσσερις βαθμούς, ενώ στον δεύτερο μόνο η Κηφισιά και η ΑΕΚ Β', έκαναν το δύο στα δύο. Υπενθυμίζεται ότι οι ομάδες Β' δεν προβιβάζονται ούτε υποβιβάζονται.

Η αναμέτρηση στη Σπάρτη ανάμεσα σε Αστέρα Βλαχιώτη και Ρόδο ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ.

Στο 5 λεπτό η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου είχε την πρώτη φάση στο ματς με την κεφαλιά του Μίγγου να μπλοκάρεται εύκολα από τον Αθανασόπουλο. Από το σημείο εκείνο κι έπειτα δεν υπήρξε κάποια αξιόλογη φάση στο ματς, με συνέπεια το στείρο 0-0 να διατηρηθεί ως έχει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Βλαχιώτη ήταν αυτός που στο 51΄ έφτασε κοντά στο γκολ, με την εκτέλεση φάουλ του Σοκολάροφ, να αποκρούεται δύσκολα σε κόρνερ από τον Θεοδωράκη. Στο 58΄το συγκρότημα της Λακωνίας έχασε νέα σημαντική ευκαιρία, με το σουτ του Σοκολάροφ να φεύγει λίγο άουτ από την εστία των «ελαφιών». Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κάτι που είχε σαν συνέπεια, να μην υπάρξουν άλλες καλές στιγμές στο παιχνίδι με το υπάρχον 0-0 να μένει ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.